2. Förfarande
Förfarande
Titel: Operativt produktionsstöd inom förädling av avfall (inkl. sortering av avfall)
Beskrivning: Upphandlingen avser ett avtal för ett operativt produktionsstöd inom förädling av avfall inkl. sortering av avfall på SÖRABs anläggningar, med huvudsaklig placering på Hagby Återvinningsanläggning, Täby. Denna resurs ska fungera som en bemanning i SÖRABs egen produktionsorganisation. Resursen ska utföra samma typ av arbetsuppgifter som SÖRABs egen personal, likväl manuella arbetsuppgifter som maskinförare med användande av SÖRABs maskinpark. SÖRAB har för avsikt att teckna avtal med en leverantör.
Intern identifierare: UH2025-20
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Operativt produktionsstöd inom förädling av avfall (inkl. sortering av avfall)