705361-2023 - ÄndringSverige-Sundsvall: Vägtransporter
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster
Referensnummer: UH-2023-371
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommun utför en del av sitt behov av flyttning mellan olika delar av verksamheten med personal inom kommunens arbetsträningsarena.
För de flyttuppdrag som inte lämpar sig för, eller där arbetsträningsarenan inte har kapacitet nog, upphandlar kommunen en leverantör av flyttjänster.
Arbetsträningsarenans verksamhet kommer att löpa parallellt med de upphandlade flyttjänsterna.