705470-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster
Referensnummer: SU FV-0980-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling rör Rekryteringstjänster för Stockholms universitet. Syftet är att säkerställa konsulttjänster inom rekrytering, universitetets personalavdelning. Konsulterna ska kunna genomföra delar av eller hela rekryteringsprocessen från början till slut. Även kunna erbjuda stöd/rådgivning i andra rekryteringsprocesser samt tilläggstjänster vanligt förekommande inom branschen, så som exempelvis ”second opinion” och "executive search".
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen