2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digital leverantör
Beskrivning: Upphandlingen avser digitala kommunikationstjänster, så som rådgivning och stöd inom digital kommunikationsstrategi, utveckling, förvaltning och optimering av digitala kommunikationsplattformar och servicetjänster. Avtalets takvolym uppgår till 15 MSEK.
Intern identifierare: SSM2024-5579
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72212000 Programmering av tillämpningsprogram, 72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät, 72212224 Programvaruutvecklingstjänster för webbredigering, 72212900 Programvaruutvecklingstjänster för diverse programvara och datorsystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72250000 System- och stödtjänster, 72267000 Underhåll och reparation av programvara, 72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster, 72400000 Internettjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Digital leverantör
Intern identifierare: Digital leverantör
Ytterligare klassificering (cpv): 72212000 Programmering av tillämpningsprogram, 72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät, 72212224 Programvaruutvecklingstjänster för webbredigering, 72212900 Programvaruutvecklingstjänster för diverse programvara och datorsystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik, 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72267000 Underhåll och reparation av programvara, 72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster, 72400000 Internettjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster