Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bårtransporter
Referensnummer: 2-3088/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Karolinska Institutet har behov av bårtransporter till Anatomiska undervisningsavdelningen och Hjärnbanken i Solna.
Inbjudan till upphandling
Karolinska Institutet (KI) inbjuder er härmed att lämna anbud avseende tjänst för Bårtransporter (transport av avlidna) enligt beskrivning i kapitel 5.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98370000 Begravnings- och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen