705862-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning – Verksamhetssystem åt fastighet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVerksamhetssystem åt fastighet
BeskrivningUpphandlingen omfattar inköp av ett fastighetssystem, som ska täcka Skellefteå kommuns behov av systemstöd för administration och förvaltning av fastigheter. Upphandlingen omfattar införande samt möjlighet till flerårig förvaltning och vidareutveckling av systemet. Skellefteå kommun avser att teckna avtal med en (1) leverantör.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98692:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning, 48000000 Programvara och informationssystem, 72212420 Programvaruutvecklingstjänster och programsviter för fastighetsförvaltning, 72212421 Programvaruutvecklingstjänster för fastighetsförvaltning, 72260000 Programrelaterade tjänster