See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 1 Livsmedel: Glass, Färska grönsaker frukt och potatis, Färskt kött, Färsk fisk, Färsk kyckling, Fryst kyckling
Beskrivning: Kommunen ska skriva nytt avtal gällande nedan delområde: GlassFärska grönsaker, frukt och potatisFärskt kötFärsk fiskFärsk kycklingFryst kyckling Ängelholms kommun kommer att skriva ett separat avtal med en leverantör per delområde. Anbud går att lämna på ett eller flera hela delområde. Beräknad volym för samtliga delområden är ca 45 080 000 SEK.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Glass
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110467:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15555000 Glass och liknande produkter, 15555100 Glass, 15310000 Potatis och potatisprodukter, 03221000 Grönsaker, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15112130 Kyckling, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15110000 Kött, 03311000 Fisk
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Färska grönsaker, frukt och potatis
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110467:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Färskt kött
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110467:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Färsk fisk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110467:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Färsk kyckling
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110467:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Fryst kyckling
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110467:Lot:6