705924-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Internettjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Länsövergripande datanätsförbindelser
Referensnummer: UPPH2022-00303
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72400000 Internettjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser länsnätförbindelser inom Uppsala län.
Anbud kan lämnas på en eller flera förbindelser.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2022-11-21 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32412000 Kommunikationsnät, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 72410000 Leverantörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen