See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Tekniska konsulter inom fem områden
Beskrivning: Sotenäs kommun avser att upphandla ett ramavtal avseende konsulttjänster för löpande uppdrag vid behov. Upphandlingen omfattar följande områden: Entreprenadbesiktning Anläggning/MarkEntreprenadbesiktning ByggAnsvarsbesikting/Riskanalyser/VibrationsmätningArkitektKonstruktör Bygg Anbud kan lämnas för en eller flera av ovan angivna områden. I denna upphandling kommer utvärdering och tilldelning som tidigast att ske v. 33 2026.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Entreprenadbesiktning Anläggning Mark
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106910:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Entreprenadbesiktning Bygg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106910:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ansvarsbesiktning/Riskanalyser/Vibrationsmätning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106910:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Arkitekt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106910:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Konstruktör Bygg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106910:Lot:5