See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter och konsulttjänster för broar
Beskrivning: Avesta kommun har många broar av olika modell och material och upphandlar därför ett ramavtal med tekniska konsulter och konsulttjänster för just broar. Är ni drivna konsulter med stor kompetens i broar? Då är det här en upphandling för er. Upphandligen delas upp i nedan angivna delområden: BroinspektörBroprojektör/BrokonstruktörBroförvaltningBrobesiktningsmanByggledare för broarProjektledare för broarVälkommen med ert bästa anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Teknisk konsult för broinspektion
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107856:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71631450 Brobesiktning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner, 71322300 Konstruktion av broar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Teknisk konsult som broprojektör/brokonstruktör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107856:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Teknisk konsult för broförvaltning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107856:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Teknisk konsult för brobesiktning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107856:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Teknisk konsult som byggledare för broar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107856:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Teknisk konsult som projektledare för broar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107856:Lot:6