See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rekrytering
Beskrivning: Upphandlingen, DIS, omfattar rekrytering av chefer och specialister.
Intern identifierare: KS/2023:293
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: IT, ekonomi, HR, juridik samt administration
Beskrivning: Området täcker in även upphandling, säkerhet och andra undergrupper till rubrikens tjänster
Intern identifierare: IT, ekonomi, HR, juridik samt administration
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Teknik, fastighet, anläggning, vatten- och avlopp.
Beskrivning: Rekrytering
Intern identifierare: Teknik, fastighet, anläggning, vatten- och avlopp.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Stadsbyggnad
Beskrivning: Området omfattar trafik, miljö, kulturmiljö, översiktlig planering, detaljplanering, mark- och exploatering samt eventuellt andra grupper inom stadsbyggnad.
Intern identifierare: Stadsbyggnad
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Vård och omsorg
Intern identifierare: Vård och omsorg
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Förskola och skola
Intern identifierare: Förskola och skola
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: CHEFER
Beskrivning: Området omfattar rekrytering av chefer på samtliga nivåer inom hela kommunen.
Intern identifierare: CHEFER