2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster 2025
Beskrivning: Upphandlingen omfattar uppdragen som sakkunniga till kommunens revisorer respektive till lekmannarevisorerna i kommunens bolag AB Sjöbohem, Sjöbo Elnät AB och Sjöbo Elnät Service AB samt lagstadgad revision i kommunens bolag AB Sjöbohem, Sjöbo Elnät AB och Sjöbo Elnät Service AB.
Intern identifierare: 24/23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212000 Revision
Ytterligare klassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision, 79212100 Finansiell revision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Ytterligare klassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision, 79212100 Finansiell revision, 79212200 Internrevision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision, 79212400 Revision i samband med bedrägeri
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation
Beskrivning: Se upphandlingsdokument, avsnitt 1 och 2.