Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster till Mora tingsrätt
Referensnummer: 2022/1300
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Domstolsverket inbjuder till anbudsgivning avseende städtjänster till Mora tingsrätt. Tilldelning av kontrakt kommer ske inom ramen för dynamiskt inköpssystem avseende städtjänster, dnr. 1615-2018.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90919200 Kontorsstädning