706489-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – Inhyrning av hjullastare till Häringetorps avfallsanläggning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInhyrning av hjullastare till Häringetorps avfallsanläggning
BeskrivningVi behöver hyra en hjullastare till vår avfallsanläggning i Häringetorp, Härensås 1, 355 99 Gemla. Hjullastaren ska användas till att lasta material i containrar, flytta material, pallgaffelhantering, rangera containrar, trycka contrainrar (40 kubikmeter), trycka kompost, sopa och ploga anläggningen m.m. Hjullastaren kommer att köras 8 timmar per dag måndag till fredag och ibland även röda dagar. Erforderliga redskap i form av planeringsskopa och pallgafflar ska ingå i offererat pris.
Intern identifierare2025-00248
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000