706642-2025 - Resultat
Sverige – Försäkrings- och pensionstjänster – Pensionstjänster 2024
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelPensionstjänster 2024
BeskrivningUpphandlingen avser fullständig pensionsadministration samt försäkringslösningar för ett säkert tryggande av intjänade pensioner för kommuner samt kommun- och kommunalförbund i Skåne.
Föregående meddelande207807-2023
Intern identifierare22/9
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000