2. Förfarande
Förfarande
Titel: Löpande maskinentreprenader
Beskrivning: Nässjö Affärsverk AB bjuder in till anbudsgivning avseende ramavtal för inhyrning av bemannade entreprenadmaskiner med tillhörande utrustning. Upphandlingen är uppdelad i flera anbudsområden. Aktuell inhyrning avser timhyrning av maskiner och förare under högbelastade perioder och mer flexibla behov, som kan variera beroende på arbetsflöde och projektets behov. Arbetet gäller för kortare perioder med en mer flexibel tidsram.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Entreprenadmaskiner: projektspecifika behov