Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Containerhyra och transporter till kretsloppscentraler Nacka kommun
Referensnummer: NVAAB 2022-36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hyra av containrar till Nacka kommuns kretsloppscentraler, samt transporter för tömning av dessa containrar. Vissa ytterligare avfallstransporter kan också förekomma.
Vänligen ta del av komplett upphandlingsdokument och tillhörande bilagor för vidare beskrivning av tjänstens omfattning och tillhörande kravställning!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande:
Stockholms län
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen