706764-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Engångsariklar till hjärt- lungmaskin
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelEngångsariklar till hjärt- lungmaskin
BeskrivningUpphandling av engångsartiklar till hjärt- och lungmaskin: slangset, oxygenatorier, venreservoarer och kardioplegiset.
Intern identifierareRB2025-0641
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33182000 Apparatur för understöd av hjärtfunktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareEngångsariklar till hjärt- lungmaskin