70686-2022 - PlaneringSverige-Uppsala: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till utställning av Inkontinens- och urologiskt material.
Referensnummer: VF2022-00014/ VF2022-00015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Utställning av Inkontinens- och urologiskt material.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Inkontinens
Del nr: Urologiskt förbrukningsmaterial
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141200 Katetrar, 33141240 Katetertillbehör, 33141620 Utrustning för medicinskt bruk för specifika ändamål i förpackningar (sets), 33141621 Inkontinensset
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
x