2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra av entrémattor
Beskrivning: Avser hyra av entrémattor
Intern identifierare: FK 2025/014129
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39530000 Större och mindre mattor
Ytterligare klassificering (cpv): 39530000 Större och mindre mattor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område Syd
Beskrivning: Området omfattar: Södermanlands län (SE122), Östergötlands län (SE123), Jönköpings län (SE211), Kronobergs län (SE212), Kalmar län (SE213) Gotlands län (SE214), Blekinge län (SE221), Skåne län (SE224) och Hallands län (SE231).
Intern identifierare: Område Syd
Huvudklassificering (cpv): 39532000 Dörrmattor
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område Mitt
Beskrivning: Området omfattar: Jämtlands län (SE322), Dalarnas län (SE312), Värmlands län (SE311), Örebro län (SE124), Västmanlands län (SE125) och Västra Götalands län (SE 232).
Intern identifierare: Område Mitt
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område Norr
Beskrivning: Området innefattar: Norrbottens län (SE332), Västerbottens län (SE331) Västernorrlands län (SE321), Gävleborgs län (SE313), Uppsala län (SE121) och Stockholms län (SE110).
Intern identifierare: Område Norr