2. Förfarande
Förfarande
Titel: Resebyråtjänster
Beskrivning: Upphandlingens syfte är att säkerställa Eskilstuna kommuns (nedan Kommunen) behov av resebyråtjänster för inrikes- och utrikesresor. Målet är att uppnå ett ramavtal med en leverantör som vid bokning följer Eskilstuna kommunsreseriktlinje. Kontrakt kommer att tecknas med 1 leverantör under förutsättning att upphandlande myndighet erhåller minst det antalet lämpliga och godtagbara anbud.
Intern identifierare: UE 25.118
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer, 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingens syfte är att säkerställa Eskilstuna kommunkoncern (nedan Kommunen) behov av resebyråtjänster för inrikes- och utrikesresor. Målet är att uppnå ett ramavtal med en leverantör som vid bokning följer Eskilstuna kommuns reseriktlinje.
Intern identifierare: 1777965-0
Ytterligare klassificering (cpv): 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del (1)
Intern identifierare: 1795578-1