2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avtal avseende support av signalsäkerhetsanläggning tvärbanan
Beskrivning: Direktupphandlingen avser att temporärt säkerställa driften av Tvärbanans signalsäkerhetsanläggning, i avvaktan på tecknandet av ett nytt och långsiktigt systemsupportavtal, genom att direktupphandla systemsupport av systemleverantören Alstom Transport AB.
Intern identifierare: TN 2022-0163
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63711100 Tågövervakning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000