2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkartjänster - El
Beskrivning: Upphandlingen är en gemensam upphandling mellan Vårgårda kommun och Herrljunga kommun. Anbud kan lämnas på respektive kommun. Upphandlingen syftar till att tillgodose Beställarens behov av elarbeten i form total- och utförandeentreprenader av löpande service-, underhålls- och reparationsarbeten samt tillhörande material/produkter.
Intern identifierare: 23/52
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65000000 El-, vatten- och energiverk
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 50532400 Reparation och underhåll av elektrisk distributionsutrustning, 51110000 Installation av elektrisk utrustning, 51112100 Installation av eldistributionsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000