2. Förfarande
Förfarande
Titel: Request for information (RFI) Eldrift- och kopplingsansvar, kopplingsåtgärder, underhåll, beredskap, jour och service av reservkraft m.m
Beskrivning: Kommunalförbundet Norrvatten (Norrvatten) efterfrågar information inför en planerad upphandling (ramavtal) av tjänster såsom eldrift- och kopplingsansvar, kopplingsåtgärder, underhåll, beredskap, jour och service av reservkraft m.m. Leveranserna av tjänsterna omfattar samtliga Norrvattens anläggningar och utrustning i Storstockholm. Norrvatten ser fram emot att erhålla svar på denna RFI senast den 16 februari 2025.
Intern identifierare: NV2025-095
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65000000 El-, vatten- och energiverk
Ytterligare klassificering (cpv): 45315100 Eltekniska installationer