707075-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Värdetransporttjänster och tillhörande tjänster
Referensnummer: 346/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Förvaltningen för Inköp och upphandling genomför en ramavtalsupphandling. Inköp och upphandling inbjuder anbudsgivare att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument.
Ramavtalet omfattar värdetransporter och tillhörande tjänster såsom:
- Hämtning av värde
- Transport av värde till uppräkningscentral
- Uppräkning av värde och insättning på konto
- Leverans av växel
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60000000 Transporter (utom avfallstransport), 79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen