Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Offentliga Toaletter
Referensnummer: 21/177
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50760000 Reparation och underhåll av offentliga toaletter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal med en entreprenör för leverans av nyckelfärdiga offentliga toaletter, inklusive inkoppling samt kompletta handlingar för byggnaden, kompletta handlingar för grundläggning. Toalettbyggnaderna ska ha en teknisk livslängd på minst 40 år. I uppdraget ingår även skötsel och underhåll av toalettbyggnaderna under garantitiden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44411700 Toalettsitsar, toalettlock, toalettskålar och toalettcisterner, 45215500 Offentliga toaletter, 45232460 Sanitetsanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen