Upphandlingen omfattar bevakningstjänster till lasaretten i Avesta och Ludvika, inklusive inre och yttre rondering, områdesbevakning, larmutryckning, ordningsvaktstjänster samt avspärrningstjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: jaHögsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster Avesta
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79711000 Larmövervakningstjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering, 79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar bevakningstjänster till Avesta lasarett, inklusive inre och yttre rondering, områdesbevakning, larmutryckning, ordningsvaktstjänster samt avspärrningstjänster.
Bevakningstjänster Ludvika
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 79715000 Patrullering
Upphandlingen omfattar bevakningstjänster till Ludvika lasarett, inklusive inre och yttre rondering, områdesbevakning, larmutryckning, ordningsvaktstjänster samt avspärrningstjänster.