707121-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ingenjörstjänster – Ramavtal Projektorganisation Ombyggnad by 17-18 Södersjukhuset
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Projektorganisation Ombyggnad by 17-18 Södersjukhuset
BeskrivningLocum avser att anskaffa ett Ramavtal avseende en projektorganisation som stöd till Locums egna projektledning gällande ombyggnation av byggnad 17-18 på Södersjukhuset. Tilltänkta roller i efterfrågad projektorganisation är främst: ProjektledareByggledareInstallationssamordnare Entreprenadingenjör Avtalstiden är två (2) år. Takvolymen i detta ramavtal sätts till 12 miljoner.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92317:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71540000 Byggteknisk ledning