See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Autoinjektor för radiofarmaka till PET/CT undersökningar
Beskrivning: Denna upphandling avser 1 st autoinjektor för radiofarmaka till PET/CT-undersökningar med tillhörande förbrukningsmaterial för leverans till Område specialiserad vård, Verksamhetsområde röntgen och sjukhusfysik. Upphandlingen omfattar även option på teknisk serviceutbildning samt option på underhållsavtal.
Intern identifierare: MT 2023-0001-2-1
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000