707146-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skadeförsäkringar – Försäkringslösning Robertsfors kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörsäkringslösning Robertsfors kommun
BeskrivningVälkommen att lämna anbud på försäkringsskydd för Robertsfors kommun samt Robertsfors Bostadsstiftelse. Förfrågan avser för Robertsfors kommun: 1. Kommunförsäkring 2. Tilläggsförsäkringar 3. Motorfordonsförsäkring 4. Kollektiv olycksfallsförsäkring Samt avser för Robertsfors Bostadsstiftelse: 1. Fastighetsförsäkring med tilläggsförsäkringar 2. Tilläggsförsäkringar 3. Motorfordonsförsäkring 4. VD- & Styrelseansvarsförsäkring
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66515000 Skadeförsäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91778:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter, 66519000 Försäkring av tekniska anläggningar, kompletterande försäkringar, skadereglering, skadeavveckling, aktuarietjänster (försäkringsmatematiska) och bärgningsförsäkringar, 66514110 Motorfordonsförsäkringar, 66512100 Olycksfallsförsäkringar