2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digital signering av läkemedel - Hedemora
Beskrivning: Digital signering av läkemedel och planeringsverktyg samt signering av delegationsbeslut under sekretess.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107557:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48814000 Medicinska informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212180 Medicinska programvaruutvecklingstjänster, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72226000 Konsulttjänster för leveranskontroll av systemprogram