707281-2026 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll – Ramavtal - Service på tryckluftsanläggningar – Uppsala/Gävle
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Service på tryckluftsanläggningar – Uppsala/Gävle
Beskrivning: Ramavtalet omfattar årlig service och underhållsarbete gällande Akademiska Hus Tryckluftsanläggningar i Uppsala/Gävle. Utöver den fastställda årliga servicen kan Beställaren komma att avropa arbeten avseende planerat och avhjälpande underhåll, akuta åtgärder samt tillsyn och skötsel.
Intern identifierare: 26/23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 50530000 Reparation och underhåll av maskiner, 50531300 Reparation och underhåll av kompressorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000