70734-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Konsulttjänster för upphandling
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling ramavtal upphandlingskonsulttjänster inom området entreprenadupphandling
Referensnummer: 18MB1450.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholm Vatten och Avfall, nedan kallad SVOA, bjuder härmed in till upphandling av upphandlingskonsulttjänster inom området entreprenadupphandling Upphandlingen avser ramavtal upphandlingskonsulttjänster Avser projektledning och genomförande av hela, eller delar av, upphandlingsuppdrag inom entreprenad- och tekniska konsultområdet men också kunna ge stöd och rådgivning i delar av upphandlingar eller upphandlingsrelaterade frågeställningar.