70748-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Sjukvårdsprodukter 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sjukvårdsprodukter 2024
Beskrivning: Avtalet avser sjukvårdsprodukter av förbrukningsmaterial vilket omfattar bland annat olika typer utav förband, kompresser, plåster, sprutor, kanyler, förvaring av riskavfall, personliga skydd, lindor, handdesinfektion, första hjälpen m.m.
Intern identifierare: SF 2024/352
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Sjukvårdsprodukter 2024