2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av IT-driftpartner 1
Beskrivning: IT-driftpartner
Intern identifierare: KFKS 2023-36
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4), 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72300000 Datatjänster, 72317000 Datalagring, 72514000 Drift av dataanläggning, 72514100 Förvaltning av anläggning och datordrift, 72514300 Drift av dataanläggning för underhåll av datasystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling av IT-driftpartner 1