70780-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Forskningssimulatorer, testsimulatorer och simulatorer för vetenskapligt bruk
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Thermal vacuum chamber.
Referensnummer: V-2016-0770
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38970000 Forskningssimulatorer, testsimulatorer och simulatorer för vetenskapligt bruk
II.1.4.
Kort beskrivning
The chamber will be part of KTH Space center to be used for thermal balance, qualification and acceptance tests of electronic units, scientific experiments, mechanical parts and micro-satellites.