Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nödvattentankar
Referensnummer: 840/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44611500 Vattentankar
II.1.4.
Kort beskrivning
Helsingborgs stad har behov av att på ett snabbt och enkelt sätt kunna tillhandahålla en större mängd dricksvatten (livsmedel) i samband med till exempel läckor som uppstår.
Upphandlingen omfattar 12 stycken 10 kubikmeters dricksvattentankar i
rostfritt stål som ska vara monterat på ett lastväxlarflak. Leverans kan ske vid 3 tillfällen under år 2023.
För upphandlingens fullständiga omfattning hänvisas till upphandlingsdokumenten i sin helhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44600000 Tankar, reservoarer och behållare; värmeledningselement och centralvärmepannor, 44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl, 44611000 Tankar, 44611500 Vattentankar, 51810000 Installation av tankar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen