707838-2024 - Resultat
Sverige – Redovisning, revision och skattemässiga tjänster – Revisionstjänster Vännäs kommun
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRevisionstjänster Vännäs kommun
BeskrivningVännäs kommuns förtroendevalda revisorer upphandlar sakkunnigt biträde för revision av nämnder och styrelser. Uppdraget består i att i enlighet med kommunallagen och god revisionssed i kommunal verksamhet stödja de förtroendevalda revisorerna i deras granskning av kommunens styrelse och nämnder och lekmanarevision i de kommunala bolagen.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97510:Lot:1