Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkartjänster Storkök
Referensnummer: KA 2023/000785
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser samtliga förekommande typer av arbeten samt tillhörande utrustning för disk, matberedning och förvaring i storkök inklusive rostfria bänkar för succesiva uttag vid behov under kontraktstiden.
Samtliga uppdrag Inom Sotenäs kommuns geografiska område.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39221000 Köksutrustning, 42959000 Diskmaskiner för storkök, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45421151 Montering av kompletta kök
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen