2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sophämtningsfordon 4-fack 2025
Beskrivning: Sophämtningsfordon 4-fack, utökning
Intern identifierare: 25/12
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: Akut behov för att säkerställa att Trollhättan Energi klarar vårt lagstadgade krav på Fastighetsnära Insamling.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatoriska krav 1
Beskrivning: En styck Sophämtningsfordon 4-facks Diesel(HVO)
Intern identifierare: 1806683-0
Huvudklassificering (cpv): 34144000 Motorfordon för särskilda syften
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generella krav
Intern identifierare: 1806685-1