708193-2024 - Resultat
Sverige – Ingenjörstjänster – Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Storporsön entreprenadbostäder : projektering av VA-ledningar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Storporsön entreprenadbostäder : projektering av VA-ledningar
BeskrivningDen här upphandlingen avser ett avrop från avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster, delområde VA-ledningsnät. Uppdraget omfattar projektering av nya VA-ledningar till det planerade området med entreprenörsbostäder på Storporsön, Luleå. Byggnation av va-ledningar är planerat att starta januari 2025.
Intern identifierareKLF 2024/1716
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareAvrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Storporsön entreprenadbostäder : projektering av VA-ledningar