708206-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Kameror
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Special camera and associated services
Referensnummer: 202340
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38651000 Kameror
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Television AB (SVT) invites candidates to submit tenders for the procurement of Special camera and associated services for the event Eurovision Song Contest 2024.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32240000 TV-kameror, 38651500 Filmkameror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen