2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ögonbottenkameror
Beskrivning: Upphandling av 5st. Ögonbottenkameror
Intern identifierare: HSN 2023/11836
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Denna upphandling avser köp av 5 st. ögonbottenkameror varav en avser avancerad ögonbottenkamera.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38600000 Optiska instrument
Ytterligare klassificering (cpv): 38651000 Kameror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000