708240-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien – Lågtemperatursterilisator med tillhörande förbrukningsmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lågtemperatursterilisator med tillhörande förbrukningsmaterial
Beskrivning: Lågtemperatur sterilisator med tillhörande tillbehör till centralsjukhuset i Karlstad
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:140031:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33191100 Steriliseringsapparat
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Underhållsavtal En till utrustning