708278-2023 - ResultatSverige-Sundsvall: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning Alnö
Referensnummer: UH-2023-479
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vinterväghållning Alnö - gc, bostadsgator och genomfart
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Genomfart - Alnö
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling omfattar Maskinell snöröjning, halkbekämpning mm för gator, gång-/cykelvägar.
Bostadsgator norra - Alnö
Del nr: 2
Bostadsgator södra - Alnö
Del nr: 3
Gång-/cykelvägar - Alnö
Del nr: 4