2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hjullastare 13-14 ton
Beskrivning: Uppdragets omfattning avser en (1) fabriksny hjullastare 13-14 ton. Uppdraget omfattar även leverans, utbildning för berörd personal i handhavande av fordonet- så som skötsel, reglage, körning, information om inställningar och manövrering. För detaljerad beskrivning av gällande krav på fordonet, se kapitel 4. Kravspecifikation. Bodens kommun avser att teckna kontrakt med en (1) leverantör med samtliga villkor fastställda enligt förfrågningsunderlaget.
Intern identifierare: SBN 2025-716
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144710 Hjullastare
Ytterligare klassificering (cpv): 43261100 Lastmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Uppdragets omfattning avser en (1) fabriksny hjullastare 13-14 ton. Uppdraget omfattar även leverans, utbildning för berörd personal i handhavande av fordonet- så som skötsel, reglage, körning, information om inställningar och manövrering. För detaljerad beskrivning av gällande krav på fordonet, se kapitel 4. Kravspecifikation. Bodens kommun avser att teckna kontrakt med en (1) leverantör med samtliga villkor fastställda enlig förfrågningsunderlaget.
Intern identifierare: Hjullastare 13-14 ton