Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av webbaserade juridiska tjänster
Referensnummer: SF 2022/363
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Staden har identifierat ett behov av webbaserade juridiska tjänster och det finns sen tidigare inget gemensamt avtal inom detta område. Ett nytt avtal inom området behöver därmed upphandlas.
Syftet med upphandlingen är att samordna stadens inköp. I och med att det är en stor variation på stadens olika behov krävs det ett avtal som möjliggör för en stor bredd av tjänsten samt flexibilitet för beställaren att kunna ev. avropa från mer än en (1) leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 38 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72222300 IT-tjänster, 79100000 Juridiska tjänster, 79130000 Tjänster avseende juridisk dokumentation och certifiering, 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen