Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Public service
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Broadcast ACS system and associated service
Referensnummer: 23/69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32210000 Utrustning för radio- och TV-sändning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Television AB (SVT) invites candidates to submit tenders for the procurement of Broadcast Automated Camera Scripting (ACS) system and associated services.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32224000 TV-sändare, 32240000 TV-kameror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen