Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektering för ombyggnad av Eriksdalsbadet - El/tele-konsult
Referensnummer: FSK 2022/367
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser framtagande av systemhandling, bygghandling inklusive fortlöpande PM-hantering under produktionsskedet, samt därefter upprättande av relationshandlingar.
Fastighetskontorets inriktning är att genomföra projektet som en utförandeentreprenad med utökad samverkan.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen