708430-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insulinpumpar, CGM och flergångspennor
Referensnummer: RS210675
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Hallands behov av Insulinpumpar, rt CGM, is CGM, smarta insulinpennor samt kanyler och infusionsset.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33194110 Infusionspumpar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen